Konsolidace půjček

V okamžiku, kdy se člověk několikrát dostane do nepříznivé finanční situace, které řeší půjčkami, nastává nepřehledná situace. S více půjčkami, které máte vedené u bankovních či nebankovních společností, se vám nastřádají různě vysoké úroky, různí poskytovatelé a různé doby splatnosti. V takové nepřehledné situaci nám začíná jít hlava kolem a otázkou je, zdali se z tohoto zmatku dá nějak vycouvat.Naše odpověď zní „ano“. Stačí se zamyslet nad konsolidací vašich stávajících půjček a poohlédnout se po společnosti, která vám nabídne ty nejvýhodnější podmínky.

obrázek 1

Co to je konsolidace 

Pokud pojem konsolidace neznáte, pak si přečtěte tento odstavec a my vám jej hned z úvodu vysvětlíme. Jak již jste možná pochopili, konsolidace je řešení situace, kdy vlastníte několik půjček u různých společností. Díky konsolidaci můžete všechny tyto půjčky převést k jedné jediné společnosti a sloučit je tak do jednoho úvěru. Díky tomu se zbavíte několika měsíčních splátek, protože je nahradíte jednou jedinou. Hlavní výhodou konsolidace je však úspora na úrocích.

Sloučením několika půjček do jedné totiž dostanete z několika úroků pouze jeden úrok.

Jaké půjčky můžete konsolidovat? 

Konsolidovat můžete nejen bankovní, ale také nebankovní půjčky. Kromě klasických úvěrů můžete většinou konsolidovat i kreditní karty, běžné karty a kontokorenty. Každá společnost má stanovenou svoji maximální výši sjednocovaných půjček či maximální počet sjednocovaných půjček.

S kým můžete konsolidovat? 

Konsolidovat můžete jak s bankovními, tak i s nebankovními společnostmi. Každá z těchto společností má samozřejmě svoje vlastní nároky, ať už co se podmínek kladených na žadatele, podmínek kladených na půjčky, nebo doby splatnosti týče.

Z nebankovních společností můžete využít například Home Credit či Cetelem. Z bank se můžete obrátit na Air Bank, Českou spořitelnu, ČSOB, GE Money Bank a mnoho dalších.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


nepovinné


nepovinné

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>